ماژول برق و شبکه

لامپ ال ای دی LED چه فوایدی دارد؟

لامپ های LED  مستقیما باعث کاهش هزینه‌های شما می شوند، نه تنها به دلیل آن که روشنایی ایجاد شده 80 درصد انرژی بیشتر از لامپ های دیگر است، بلکه آن‌ها با انرژی ایجاد شده گرمای کمتری نسبت به لامپ‌های متال هالید، CFL ها و لامپ های رشته ای ایجاد می‌کنند که باعث جلوگیری از اتلاف انرژی خواهد شد. در حقیقت با استفاده از لامپ LED دیگر نگران گرم شدن محیط نیستید و مخصوصا در فصل تابستان از روشنایی ایجاد شده می‌توانید لذت ببرید. این لامپ‌ها جایگزینی با دوام و سازگار با محیط زیست هستند. آیا این نکته که لامپ‌های ال ای دی را می‌توان بازیافت کرد و تا یک سوم در حذف اثر کربن ایجاد شده را کاهش داد می‌دانید ؟ به طور قطع تکنولوژی LED تا حداقل 11 سال رقیبی نخواهد داشت و به صورت مداوم روشنایی ایجاد خواهد کرد.

رنگ های اصلی لامپ ال ای دی

مهمترین ویژگی لامپ ال ای دی، رنگ‌های بسیار مناسب آن است که فضای دلنشینی را برای شما می‌سازد. سه نوع رنگ اصلی در این لامپ‌ها وجود دارد. رنگ مهتابی که رنگ خنک و سفید و استفاده بسیار بالایی هم دارد. درجه دمایی این رنگ حدود 6000 کلوین می‌باشد که در مشخصه لامپ درج شده است. رنگ دوم زرد و یا آفتابی می‌باشد، درجه دمایی این رنگ در حدود 3000 کلوین است. رنگ سوم که بسیار زیبا بوده و استقبال بالایی از آن شده رنگ یخی یا به اصطلاح صدفی می‌باشد. این رنگ، رنگ طبیعی شناخته می‌شود چون نزدیکی بالایی به رنگ محیط اطراف ما در روشنایی روز دارد. دمای این رنگ نیز در حدود 4000 درجه کلوین می باشد. نور LED به عنوان یک شاخص تفسیر رنگ (CRI) عمل می کند و با نورپردازی های مختلف می تواند در ایجاد دکوراسیون ها، آثار هنری و بسیاری دیگر به کمک طراحان آمده و آثار زیبایی را ایجاد کند.

LED فناوری امیدوار کننده در تکنولوژی امروزه است

  • بدون نیاز به جیوه، جایگزینی پاک در محیط زیست برای لامپ های فلورسنت و CFL
  • طول عمر 20 برابر بیشتر از محصولات روشنایی قدیمی دارد
  • کمترین مصرف انرژی در صنعت تولید محصولات روشنایی
  • کیفیت نور بیشتر از محصولات روشنایی سنتی

ال ای دی یا فلورسنت، کدام کارآمدتر است ؟

در نگاه اول با بررسی میزان انرژی بهره وری، محصولات روشنایی لامپ های ال ای دی با اختلاف زیادی نسبت به لامپ های فلورسنت برنده خواهند بود. حتی آن ها در آب و هوای سرد بهتر کار می کنند و از نظر جنس بدنه استفاده از پلاستیک نسبت به شیشه مزیت بالایی محسوب می شود. با توجه به اشکال هندسی استاندارد لامپ های فلورسنت، برای تولید لامپ ال ای دی می توان با همان اشکال و اندازه های استاندارد و حتی امکانات بیشتر ساخته شوند. نکته قابل توجه هم این است که تولید این لامپ LED سازگار با قانون محدودیت مواد خطرناک RoHs (دستورالعمل منع استفاده مواد خطرناک در ساخت محصولات الکتریکی و الکترونیک) می باشد و این ادعاییست که در ساخت لامپ های فلورسنت امکان پذیر نیست.

اشکال مختلف لامپ ال ای دی

اشکال استاندارد A19 

طراحی لامپ در اندازه، شکل و ابعاد برابر با لامپ رشته ای استاندارد. با توجه به استانداردهای موجود لامپ ال ای دی در سوکت ها و جایگاه لامپ های فعلی مورد استفاده شما قرار می گیرند. این لامپ ها دارای سرپیچ های E14، E27، E40، سوکت های هالوژنی و … می باشند.

روشنایی LED سه حالته

لامپ های ال ای دی می توانند دارای سه حالته روشن ، نیمه روشن و خاموش باشد. و یا می توانند دارای سه رنگ مختلف در هر بار روشنایی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.